Športové kočíky

Športový kočík - pre Vaše deti bude spoločníkom, ktorého využijete pomerne dosť dlho. Väčšina športových kočíkov sa používa pre deti vo veku od 6 mesiacov. Veľa z týchto kočíkov má dokonca certifikát a môžete ich bez problémov používať aj od narodenia. Obzvlášť, keď sa dajú polohovať do rovného ľahu.

Pri výbere športového kočíka treba zvážiť viacero faktorov, ktoré musíme pri jeho výbere zohľadniť. Určite je lepšie si kúpu premyslieť a zodpovedať si aspoň tieto základné otázky pri výbere športového kočíka:

  • Kde bude kočík prevažne jazdiť? Po zodpovedaní budete vedieť aké by mal mať kočík napríklad pruženie, poprípade aký typ kolies by mal mať. Určite je pre jazdu v teréne vhodnejšie mať nafukovacie kolesá, ktoré lepšie tlmia nárazy ako penové, ktoré sú určené na jazdu po spevnenom podklade.
  • Aký typ polohovania má kočík mať? Častokrát mamičky vedú nekonečné debaty o výhodách polohovania do roviny alebo pri korýtkovom sede. Dovolíme si tvrdiť, že prevažná väčšina rodičov preferuje možnosť polohovania kočíka do rovného ľahu.
  • Záleží mi na hmotnosti kočíka? Váha kočíka je určite dôležitá pri jeho výbere. Ideálne je nájsť v tomto prípade kompromis medzi pevnosťou kočíka a jeho váhou, Čím nižšia bude hmotnosť kočíka, tým sa mierne aj znižuje jeho stabilita. Ideálne je si kočík v takomto prípade vyskúšať napríklad na predajni. Štandardne majú športové kočíky bežnú váhu v rozmedzí 8-12 kg. 
  • Chcem aby bol extra spratný? Športový kočík je záležitosť dlhodobého využitia a my odporúčame dbať aj na rozmery, ktoré má po zložení. Je dôležité dbať na tento atribút, obzvlášť ak máte auto s menším kufrom. Opäť - ideálne je kočík si vyskúšať napríklad aj do auta - u nás na predajni bežná vec - občas dokonca je tento faktor jeden z najdôležitejších.

Pokiaľ viete odpovede na tieto otázky, tak určite sa Vám športový kočík bude vyberať jednoduchšie, nakoľko budete vedieť základné parametre, ktoré máte sledovať.

Ak si však neviete rady, zastavte sa u nás, poprípade nás kontaktujte. Radi s výberom pomôžeme.

športové kočíky predajňa 123kočíky Považská Bystrica

Produkt pridaný do zoznamu obľúbených
Produkt pridaný do porovnania

Tento web používa súbory Cookies, prostredníctvom ktorých Vám môžeme poskytovať lepšie funkcie. Zistite viac