Základne k autosedačkám

Väčšina autosedačiek pre najmenšie deti (ľudovo nazývané vajíčko) sa dá do automobilu pútať dvoma spôsobmi.

Každé vajíčko do auta viete pripútať 3-bodovým pásom. Druhou variantou je inštalovať autosedačku na tz. isofixovú základňu (môžete sa stretnúť aj s označením isofixová báza).

Výhoda pútania na Isofixovú základňu je v tom, že sa minimalizuje nesprávne osadenie autosedačky do automobilu (cca 70% autosedačiek pripútaných pásov je nainštalovaná nesprávne) . Každá Isofixová základňa je vybavená farebnými kontrolkami a vždy pred jazdou si jednoducho skontrolujete, či je nainštalovaná správne. Autosedačku do nej jednoducho nakliknete alebo ju z nej jednoducho vykliknete.

Isofixová základňa sa do auta zväčša inštaluje len pomocou isofixu. Pripojenie k vozidlu je pomocou 2 isofix konektorov (v aute sú medzi sedákmi schované isofixové háky - tam sa základňa napojí) a opornej nohy - tá sa zaprie do podlahy vozidla, aby bola základňa fixovaná na 3 bodoch. Niektoré modely sa dajú pútať aj 3-bodovým pásom, ale moc ich nie je. V aute ostáva vždy pripravená na použitie.

Čo sa týka bezpečnosti, tak výrazne vyššia miera je dosiahnutá pri bočnom náraze - s isofixovou základňou je menšia miera zranení dieťatka.

Produkt pridaný do zoznamu obľúbených
Produkt pridaný do porovnania

Tento web používa súbory Cookies, prostredníctvom ktorých Vám môžeme poskytovať lepšie funkcie. Zistite viac