Výpredaj Odsávačka Materského mlieka Basic|Odsávačky mlieka|Canpol Babies Zväčšiť

Odsávačka Materského mlieka Basic

Canpol Babies

01265

Nové

Jednoduchá odsávačka materského mlieka za super cenu.

Viac detailov

Dodanie do 10 dní

24,90 €

s DPH

NA OBJEDNÁVKU
Nakúpte ešte za 40,00 € a získate dopravu zdarma!

Ručná odsávačka Basic s jednoduchou obsluhou aj údržbou. Malý počet dielov uľahčuje jej čistenie. Špeciálne tvarovaná páka činí odsávanie veľmi pohodlným a nevyžaduje použitie veľkej sily.

Balenie obsahuje:

 • odsávačku
 • fľašu s úzkym hrdlom a objemom 130 ml
 • púzdro na skladovanie

Kedy používať odsávačku?

Pokiaľ je to možné, počkajte s použitím odsávačky 2–4 týždne po pôrode, ako sa ustáli proces laktácie. Výnimky z uvedeného pravidla:

 • ak máte príliš veľa mlieka, prsníky sú naliate a tvrdé. Odsatie nadbytočného mlieka pred alebo počas dojčenia uvoľní preplnený prsník a uľahčí dieťaťu prisatie k prsníku.
 • bradavka je schovaná v prsníku z dôvodu dlhej pauzy medzi dojčením.
 • máte vpadnuté, ploché alebo poranené bradavky (odsávanie pomáha formovať vpadnuté alebo ploché bradavky).
 • ak medzi kŕmením cítite náhle preplneniu prsníka a nechcete budiť dieťa.
 • dieťa je choré a nemôže sať.
 • v prípade malej tvorby mlieka – používanie odsávačky stimuluje činnosť mliečnych žliaz.
 • ak nastúpite späť do zamestnania a nechcete prerušiť dojčenie – je nutné simulovať prirodzený proces dojčenia používaním odsávačky.

Ako často odsávať mlieko odsávačkou?

Ak matka nemôže dojčiť, odporúčame odsávať mlieko 8× denne. To udrží proces laktácie na správnej úrovni. Spočiatku môžete mať problémy s odsatím väčšieho množstva mlieka, ale po niekoľkých dňoch bude už odsatého mlieka viac. Pri stabilizovanej laktáciu sa množstvo jednorazovo odsatého mlieka pohybuje medzi 30–60ml, preto bude na získanie jednej porcie potrebné viac pokusov.


Ako čistiť a sterilizovať odsávačku?

Pred prvým a každým ďalším použitím odsávačku rozložte na jednotlivé diely. Dôkladne umyte všetky diely odsávačky a fľaše / zásobníka v teplej vode šetrným umývacím prípravkom, dôkladne opláchnite a sterilizujte podľa nižšie uvedených inštrukcií.

Pred prvým použitím z hygienických dôvodov sterilizujte všetky diely odsávačky a fľaše / zásobníka 5 minút vo vriacej vode.

Pred každým ďalším použitím sterilizujte z hygienických dôvodov všetky diely odsávačky a fľaše / zásobníka preliatím vriacou vodou alebo v parnom sterilizátore.

Upozornenie!

Po sterilizácii počkajte, než všetky diely vychladnú. Nezačínajte montáž, ak sú diely teplé alebo vlhké, pretože potom odsávačka nemusí správne fungovať.

AKO SPRÁVNE odsávať MLIEKO odsávačky Basic?

Pred odsávaním si dôkladne umyte ruky a presvedčte sa, že odsávačka je umytá a sterilizovaná (nezabudnite, že diely pri montáži nesmú byť teplé ani vlhké) a zložená podľa vyššie uvedeného návodu. Skontrolujte správne nasadenie a tesnosť jednotlivých dielov odsávačky.

Aby odsávanie mlieka bolo efektívne, používajte odsávačku medzi kŕmením, nie ihneď po kŕmení. Pred odsávaním mlieka priložte na prsník teplý uterák, ktorý povzbudí prietok mlieka. Pohodlne sa posaďte. Neodsávajte mlieko v strese alebo ak ste unavená, tieto situácie blokujú prietok mlieka. Priložte odsávačku k prsníku a uistite sa, že silikónová masážna vložka tesne prilieha k prsníku. Netesnosť zhoršuje proces odsávania mlieka a páka sa pri odsávaní nevracia do pôvodnej polohy. Nevyberajte silikónovú masážnu vložku, ktorá stimuluje prietok mlieka. Musí sa vytvoriť podtlak, ktorý je zárukou správneho odsávania. Ak chcete, aby mlieko vytekalo z prsníka rýchlejšie, trochu sa predkloňte, ale fľašu ponechajte vo zvislej polohe. Vždy udržujte fľašu vo zvislej polohe tak, aby mlieko mohlo voľne stekať na dno fľaše. Spočiatku odsávajte mlieko z každého prsníka iba niekoľko minút. Nečakajte, že odsajete ihneď plnú fľašu. Časom sa množstvo odsatého mlieka bude zväčšovať. Ak mlieko prestane vytekať, priložte odsávačku k druhému prsníku. Nezabudnite, že k odsatie 60/120 ml mlieka potrebujete cca 10 minút. V množstve mlieka odsatého v rovnakom čase sa môžu vyskytovať veľké rozdiely. Po ukončení odsávanie odskrutkujte telo odsávačky od fľaše, rozmontujte a umyte všetky diely odsávačky v teplej vode šetrným umývacím prípravkom a dôkladne opláchnite. Sušte na čistej utierke alebo na odkvapkávajúcim stojančeku.


Ako uchovávať odsaté mlieko?

 • Odsaté mlieko môžete uchovávať vo fľaši alebo špeciálnych zásobníkoch na uchovávanie pokrmu.
 • Zmrazujte iba čerstvo odsaté mlieko. Fľašu nikdy nenapĺňajte po okraj, aby sa mohol zväčšiť objem mlieka pri zmrazovaní.
 • Zmrazené mlieko rozmrazujte zvoľna prirodzeným spôsobom ako iné potraviny, nikdy nepoužívajte mikrovlnnú rúru. Môžete zmeniť štruktúru mlieka a zbaviť ho jeho hodnotných látok.
 • Zmrazené mlieko môžete rozmraziť cez noc v chladničke a potom ho ohriať v ohrievači alebo horúcej vode.
 • Mlieko pretrepte, aby ste premiešali oddelený tuk.
 • Rozmrazené mlieko spotrebujte do 24 hodín. Po túto dobu uchovávajte mlieko v chladničke. Rozmrazené mlieko NIKDY znovu nezmrazujte.
 • NIKDY nemiešajte čerstvo odsaté mlieko s rozmrazeným mliekom.
 • Zmrazené mlieko NIKDY Neprevárajte ani neohrievajte v mikrovlnnej rúre.
 • VŽDY skontrolujte teplotu podávaného pokrmu.

- Nespotrebované rozmrazené mlieko viac nepoužívajte.

Súhlasím

Pre zlepšenie našich služieb sa na stránke používajú COOKIES. Zotrvaním na stránke súhlasíte s ich použitím.  VIAC INFORMÁCIÍ