Canpol babies elektrická odsávačka materského mlieka Easy Start|Odsávačky mlieka|Canpol Babies
Canpol babies elektrická odsávačka materského mlieka Easy Start|Odsávačky mlieka|Canpol Babies
Canpol babies elektrická odsávačka materského mlieka Easy Start|Odsávačky mlieka|Canpol Babies
Canpol babies elektrická odsávačka materského mlieka Easy Start|Odsávačky mlieka|Canpol Babies
Canpol babies elektrická odsávačka materského mlieka Easy Start|Odsávačky mlieka|Canpol Babies
Canpol babies elektrická odsávačka materského mlieka Easy Start|Odsávačky mlieka|Canpol Babies

Canpol babies elektrická odsávačka materského mlieka Easy Start

Canpol Babies
Najobľúbenejšia elektronická odsávačka mlieka v našej ponuke.
01263
Skladom
61,90 €
s DPH Na sklade - dodáme za 1-2 pracovné dni

 

Odsávačka mterského mlieka s 3-stupňovou reguláciou sily satia. Táto regulácia pomáha čo najvernejšie simulovať dojčiace dieťa a tým efektívne odsaje čo najväčší objem mlieka z prsníka.

  • balenie obsahuje odsávačku, dojčenskú fľašku, nádobu na skladovanie mlieka, adaptér do elektrickej siete apraktické vrecko na prenášanie / cestovanie
  • silikónová masážna vložka masíruje prsník, čím podporuje vytekanie mlieka
  • možnosť napájania pomocou batérií, alebo adaptéra do elektrickej siete. Balenie obsahuje aj adaptér, vďaka ktorému k odsávačke prichytíte všetky druhy fľašiek Canpol Babies (široké / úzke hrdlo)

Kedy používať odsávačku?

Ak je to možné počkajte s použitím odsávačky do doby, než sa ustáli tvorba mlieka, čo je obvykle 2–4 týždne po pôrode.

Výnimky z uvedeného pravidla:

Ak máte príliš veľa mlieka, prsníky sú naliate a tvrdé. Odsatie nadbytočného mlieka pred alebo v priebehu dojčenia uvoľní preplnený prsník a uľahčí dieťaťu prisatie k prsníku. Ak máte schované bradavky z dôvodu dlhej prestávky medzi dojčením. Ak máte vpadnuté, ploché alebo poranené bradavky – odsávanie pomáha formovať bradavky. Ak medzi kŕmením cítite náhlej preplneniu prsníka – odsatie malého množstva mlieka prinesie úľavu. Ak medzi kŕmením cítite náhlej preplneniu prsníka a nechcete budiť dieťa. Keď je dieťa choré a nechce sať.

V prípade malej tvorby mlieka – používanie odsávačky stimuluje činnosť mliečnych žliaz. Ak nastúpite späť do zamestnania a nechcete prerušiť dojčenie – je nutné simulovať prirodzený proces dojčenia používaním odsávačky.

Ako často odsávať mlieko?

Ak matka nemôže dojčiť, odporúčame odsávať mlieko 8× denne. To udrží proces laktácie na správnej úrovni. Spočiatku môžete mať problémy s odsatím väčšieho množstva mlieka, ale po niekoľkých dňoch bude už odsatého mlieka viac. Pri stabilizovanej laktáciu sa množstvo jednorázovo odsatého mlieka pohybuje medzi 30–60ml, preto bude k získaniu jednej porcie treba viac pokusov.

Pred prvým použitím:

rozmontujte diely 1–9 odsávačky. Umyte ich v horúcej vode šetrným umývacím prostriedkom a dôkladne opláchnite. Sterilizujte vo vriacej vode cca 5 minút. Pred použitím dôkladne osušte.

Umývanie odsávačky:

Vytiahnite z odsávačky silikónovú hadičku so spojkou. Tento diel nie je potreba umývať, pretože sa nedostáva do kontaktu s mliekom. Všetky diely odsávačky umývajte len ručne v horúcej vode šetrným umývacím prostriedkom. Nepoužívajte silné detergenty ani ostré čistiace prostriedky, ktoré môžu poškriabať povrch jednotlivých dielov. Vypláchnite čistou horúcou vodou.

Viečko, skrutkovacie viečko, tesniaci disk a zásobník umyte rovnakým spôsobom.

Upozornenie!Ne­umývajte silikónovú hadičku so spojkou, pretože spája elektrické diely. Iba utrite vlhkou handričkou.

Ako sterilizovať cumlík?

Pred prvým i každým ďalším použitím cumlík z hygienických dôvodov umyte v teplej vode a sterilizujte vo vriacej vode po dobu asi 5 minút. Nepoužívajte žiadne chemické dezinfekčné prípravky!Upo­zornenie!Dôle­žité pre zdravie a bezpečnosť vášho dieťaťa! Používajte len pod dohľadom dospelej osoby. Nikdy cumlík neprepichujte alebo nezväčšujte otvory v cumlíku, môžete spôsobiť jeho zničenie. Dlhodobé aj predĺžené sanie tekutín môže spôsobiť chyby zubnej skloviny dieťaťa. Vždy skontrolujte teplotu podávaného pokrmu.

Pred každým použitím cumlík dôkladne skontrolujte, najmä vtedy, keď už má dieťa zúbky. Natiahnite cumlík všetkými smermi. Skrutkovacie viečko nedoťahujte príliš silno, pretože potom sa cumlík nemôže správne odvzdušňovať. Pri prvých známkach poškodenia alebo oslabenia materiálu vymeňte cumlík za nový. Z bezpečnostných a hygienických dôvodov odporúčame cumlík vymeniť max. Po 3 mesiacoch. Nenechávajte cumlík na priamom slnečnom svetle ani v blízkosti tepelného zdroja.

Ako používať elektrickú odsávačku EasyStart?

Uistite sa, že odsávačka je umytá a sterilizovaná. Dôkladne si umyte ruky a prsník. Jemne stlačte bradavku a odstrekne trochu mlieka. Zapnite odsávačku do siete. Stlačte tlačidlo on / off. Nad tlačidlom sa rozsvieti kontrolka, ktorá signalizuje, že je odsávačka zapnutá. Ak opäť stlačíte tlačidlo on / off, kontrolka zhasne a odsávačka sa vypne.

Priložte odsávačku k prsníku tak, aby silikónová masážna vložka tesne priliehala k prsníku a aby okolo nej neunikal vzduch. Musí sa vytvoriť podtlak, ktorý je zárukou správneho odsávania. Netesnosti zhoršujú proces odsávania mlieka. Fľašu držte vždy vo zvislej polohe, aby mlieko mohlo voľne stekať na dno. Odsávačka sa rytmom a silou sania prispôsobí individuálnym potrebám každej matky.

Stlačte tlačidlo mode, ktoré reguluje rýchlosť sania a vyberte si jeden z troch režimov:

express – rýchly režim

V rýchlom režime odsávačka kopíruje rýchle a plytké sacie pohyby dieťaťa, ktoré povzbudzujú produkciu a vytekaniu mlieka. V tejto fáze začína mlieko vytekať z prsníka.

natural – prirodzený režim

Prirodzený režim imituje pomalšie, hlbšie a prirodzené sanie.

strong – silný režim

Silný režim imituje pomalšie, veľmi hlboké sanie, ku ktorému dochádza z priebehu efektívneho sania dieťaťa.

Mlieko už vyteká a dieťa sa nemusí tak namáhať s jeho vysaním. Pomaly sa stáva hustejšie, sýtejšie a tempo sania sa spomaľuje.

Otočným gombíkom môžete regulovať silu odsávania:

1.) malá sila odsávania 2.) stredná sila odsávania 3.) veľká sila odsávania

Odsávajte pokrm do okamihu, kedy cítite, že už odteká značne pomalšie. Priložte odsávačku k druhému prsníku a v odsávaní pokračujte. Po ukončení odsávania odskrutkujte od odsávačky fľašu, naskrutkujte cumlík a môžete mlieko podávať dieťaťu.

Ako uchovávať odsaté mlieko?

Odsaté mlieko môžete uchovávať v fľaši alebo špeciálnych zásobníkoch na uchovávanie pokrmu. Zmrazujte iba čerstvo odsaté mlieko. Fľaša nikdy nenapĺňajte po okraj, aby sa mohol zväčšiť objem mlieka pri zmrazovaní. Zmrazené mlieko rozmrazujeme zvoľna prirodzeným spôsobom ako iné potraviny, nikdy nepoužívajte mikrovlnnú rúru. Môžete zmeniť štruktúru mlieka a zbaviť ho jeho hodnotných látok.

Zmrazené mlieko môžete rozmraziť cez noc v chladničke a potom ho ohriať v ohrievači alebo horúcej vode. Mlieko pretrepte, aby ste premiešali oddelený tuk. Rozmrazené mlieko spotrebujte do 24 hodín. Po túto dobu uchovávajte mlieko v chladničke. Rozmrazené mlieko NIKDY znovu nezmrazujte. NIKDY nemiešajte čerstvo odsaté mlieko s rozmrazeným mliekom. Zmrazené mlieko NIKDY Neprevárajte ani neohrievajte v mikrovlnnej rúre. VŽDY skontrolujte teplotu podávaného pokrmu. Nespotrebované rozmrazené mlieko viac nepoužívajte.

0001-01-01
zatiaľ nehodnotené

10 ďalsích produktov v rovnakej kategórii:

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...

Produkt pridaný do zoznamu obľúbených
Produkt pridaný do porovnania

Tento web používa súbory Cookies, prostredníctvom ktorých Vám môžeme poskytovať lepšie funkcie. Zistite viac