Tipy na údržbu - Bebetto rapkanie zadných kolies

Každý kočík si vyžaduje údržbu a pri Bebetto kočíkoch občas máme hlásenia od zákazníkov, že im zadné koleso pri jazde vydáva rapkavý zvuk. Pozrime sa na to, čo je príčinou tohto nežiadaného javu a ako ho odstrániť.

Nebojte, nejde o žiaden veľký problém - hravo ho odstránite aj doma

Na odstránenie spomínanej závady nám zväčša postačí ostrý nôž a kladívko.
Problém vzniká v tom, že pri brzdení a odbrzďovaní zadných kolies sa na brzdových hrebeňoch (plastová časť kolesa s dierkami, kde zapadá brzdový kolík) postupne uvoľňujú drobné plastové výčnelky, ktoré sa môžu pri jazde otierať brzdový kolík - vzniká tak šuchotavý zvuk.
Ak je zvuk výraznejší až rapkavý, pravdepodobne sa pri odbrzďovaní povytiahol celý brzdový hrebeň a bude ho treba osadiť na koleso správne. Poďme teda na to krok po kroku:

1. Vyberieme koleso z konštrukcie

Zadné koleso demontujeme z konštrukcie, Je to jednoduché - stlačíte poistku a celé koliesko aj s oskou vytiahnete.
Demontáž zadného kolesa Bebetto Luca

2. Kontrola funkčnosti brzdového systému

Skontrolujeme, či sa brzdový kolík pohybuje pri zabrzdení/odbrzdení kočíka. Ak áno, je to v poriadku. Pokiaľ nie, tak kočík bude treba zveriť do servisného strediska.
Bebetto Luca kontrola brzdového kolíka

3. Demontáž brzdového hrebeňa

Koleso, ktoré sme stiahli z konštrukcie skontrolujeme opticky. Na obrázku vidíte koleso, ktoré máme na servise - vytŕčajú z neho plastové výčnelky a brzdový hrebeň je celý povytiahnutý - jeho poloha by mala byť čo najbližšie pri kolese. Pre pohodlnú manipuláciu s ním ho môžeme celý z kolesa zdemontovať. Postačí nám na to rúčka od kladiva, ktorou ho vytlačíme z kolesa ako na obrázku. Je nasunutý na pár plastových kolíkoch.
Demontáž rzdového hrebeňa Bebetto Luca

4. Odstránenie plastových výčnelkov z brzdového hrebeňa

Teraz sa nám bude s brzdovým hrebeňom komfortne pracovať. Vytŕčajúce plastové časti môžete smelo odrezať ostrým nožíkom. Nejde o nič zložité. 
Keď budete mať všetko orezané, celý hrebeň môžete osadiť nazad na koliesko. Je potrebné ho dotlačiť čo najbližšie ku kolesu - kľudne si pomôžte kladívkom. 
servis brzda bebetto Luca

5. Koleso nainštalujte na konštrukciu kočíka a môžete ho odskúšať

Pokiaľ je všetko v poriadku, tak ste to zvládli. Ak sa Vám však na kočíku v tomto smere stále niečo nezdám tak sa obráťte na predajňu, kde ste kočík zakúpili a dajte si ho odservisovať. Pokiaľ máte kočík od nás, zakúpený na predajni, dostanete náhradný kočík po dobu reklamácie.

komentáre (0)

Produkt pridaný do zoznamu obľúbených
Produkt pridaný do porovnania

Tento web používa súbory Cookies, prostredníctvom ktorých Vám môžeme poskytovať lepšie funkcie. Zistite viac