Ako často a dokedy je vhodné používať cumlíky? V BIBS-e to vidia takto

Poslednú dobu sme na predajni zachytili od pár zákazníkov infošky s neurčitým pôvodom ohľadom škodlivosti cumlíkov BIBS na zdravý vývoj detského chrupu. Keďže máme dobu HOAX-ov všetkého druhu, tieto informcie som si preveril tam, kde je to asi najsprávnejšie - u samotného distribútora cumlíkov BIBS na Slovensku. Odpovede sú zhrnutím niekoľkých faktov potvrdených Dánskou asociáciou zubných lekárov a verím, že tieto informácie budú pre Vás prínosné.

Sú teda cumlíky BIBS bezpečné pre deti a vývoj ich chrupu?

V zásade je akýkoľvek cumlík bezpečný

a nenaruší vývoj chrupu, ak…

  1. ...ho nepoužívate celodenne bez príčiny. Cumlík slúži na upokojenie dieťaťa. Do niekoľkých mesiacov veku intenzívnejšie kvôli silnému vrodenému saciemu reflexu, neskôr menej a nakoniec už len pri plači, pri strese, pri neistote alebo pri zaspávaní a pod. Nie je dôvod na intenzívne celodenné sanie cumlíka u detí starších ako cca pol roka. Používajte cumlík len keď ho dieťa naozaj potrebuje. Spokojné dieťa, ktoré sa hrá alebo je zaujaté inou aktivitou, cumlík nepotrebuje.
  2. …ho prestanete používať včas. Podľa Dánskej asociácie zubných lekárov je pre zdravý vývoj nutné odnaučiť dieťa od používania cumlíka pred dosiahnutím veku 3 rokov. Od veku 2 rokov nemá sanie cumlíka väčší fyziologický význam a dieťa je pripravené na odnaučenie aj psychicky.

Ak dodržíte tieto 2 body, je jedno aký cumlík si vyberiete, či je to cumlík čerešničkový alebo cumlík ortodontický, cumlík kaučukový alebo silikónový. Je to len o preferencii dieťatka.

Bibs cumlík s dieťatkom

Čo ak teda používame cumlíky dlhšie ako sa spomína v predchádzajúcich riadkoch?

Pokiaľ vaše dieťatko doteraz používalo cumlík celý deň, alebo dlhšie ako 2 roky, neznamená to automaticky hrozbu deformity chrupu. Ak by sa kvôli nadmernému saniu deformita mliečneho chrupu predsa len vyskytla, je veľká pravdepodobnosť, že sa opätovne upraví do normálneho stavu potom, ako cumlík prestanete používať a nebude mať žiadny vplyv na trvalé zuby.

Ak sa však vek dieťaťa blíži k 3 rokom, používanie cumlíka stopnite čím skôr.

Stručná charakteristika cumlíkov BIBS

BIBS cumlíky sú na trhu už 40 rokov a vyrástli s nimi desiatky miliónov detí, ktorých zdravo vyvinutý chrup je najlepším dôkazom o ich bezpečnosti.

BIBS cumlíky majú kvalitný vzduchový ventil a sú vyrobené z prírodného kaučuku, čo je materiál omnoho mäkkší a poddajnejší ako silikón. Pri saní BIBS cumlíka sa priestor medzi čelustnými oblúkmi stláča oveľa ľahšie ako u silikónových cumlíkov a samotný odpor prekážky, ktorú tvorí stlačený cumlík, je častokrát menší ako odpor tvrdej časti silikónového hoci aj ortodontického cumlíka.

BIBS cumlíky a príslušenstvo nájdete samozrejme aj na našej predajni a eshope

Samozrejme Cumlíky BIBS nájdete aj v našej ponuke a rozhodne sa niet čoho báť. Stačí si vlastne len vybrať ;)

Širokú ponuku nájdete na našom webe aj v predajni 123 Kočíky v Považskej Bystrici

Cumlíky BIBS predajňa 123kočíky Považská Bystrica

Produkt pridaný do zoznamu obľúbených
Produkt pridaný do porovnania

Tento web používa súbory Cookies, prostredníctvom ktorých Vám môžeme poskytovať lepšie funkcie. Zistite viac