Detské slnečné okuliare KiETLA - správna voľba, ktorá chráni zrak

POTREBUJE DIEŤA SLNEČNÉ OKULIARE? - SÚ POTREBNOU OCHRANOU, ALEBO LEN ŠTÝLOVÝM DOPLNKOM?

Aj touto otázkou môžeme začať tento článok. Môžeme si teda v rýchlosti prejsť, pred čím nás kvalitné slnečné okuliare chránia.

UV žiarenie - rýchle zhrnutie

Už v škole nás to učili. Slnečné lúče sú zložené z viacerých typov zložiek (žiarení). Najviac sa pri ochrane zraku a pokožky spomína UV žiarenie. To pozostáva z 2 hlavných zložiek a to žiarení označovaných ako UVA a UVB.

 • UVB žiarenie - toto žiarenie po dopade na pokožku spôsobuje opálenie, prípadne jej spálenie v závislosti od jeho intenzity a dĺžky pôsobenia
 • UVA žiarenie - jeho lúče prenikajú hlboko do tkanív (oči, pokožka, atď.) a spôsobujú ich degradáciu - v podstate výrazne urýchľujú proces starnutia

Všeobecne platí, že väčšina ľudí sa pred UV žiarením chráni hlavne počas leta, obzvlášť počas slnečných dní. Je však potrebné pripomenúť, že UV žiareniu sme vystavený neustále - aj počas zamračených dní.

Na pôsobenie UV žiarenia sú detské oči veľmi citlivé, obzvlášť do cca. 12 rokov. Do tohto veku nemá oko prirodzenú ochranu, ktorú poskytuje šošovka - tá sa vyvíja hlavne v tomto veku a chráni oči pred žiarením. Preto sú detské oči citlivejšie ako oči dospelých.

Preto teda môžeme potvrdiť, že slnečné okluliare detské oko skutočne chránia a ich nosenie je teda opodstatnené.

detské slnečné okuliare - potrebné pre ochranu zraku

AKÉ BY DETSKÉ SLNEČNÉ OKULIARE MALI BYŤ?

V prvom rade si treba preveriť na obale alebo okuliaroch, akú UV ochranu poskytujú - treba nájsť tieto označenia, aby ste vedeli, že okuliare neprepustia UV žiarenie:

 • 100% UV filter (100% UVA + UVB) = filter odfiltruje 100% UV žiarenia = 100% ochrana zraku
 • UV400 = filter odfiltruje UV žiarenie až do dĺžky 400 nm (nanometrov), čo celé spektrum UV žiarenia = 100% ochrana zraku

Označenie okuliarov symbolom CE

Slnečné okuliare patria medzi tovar, ktorý pri uvedení na trh musí byť v zhode s požiadavkami EÚ na bezpečnosť a zdravie spotrebiteľa. Značka CE na produkte resp. jeho obale to potvrdzuje. Pozor pri nákupe slnečných okuliarov z e-shopov tretích krajín mimo EÚ, kde EÚ nemá dosah na regulovanie a kontrolovanie tohto označenia a značka CE býva často zneužívaná. Preto nákup slnečných okuliarov od predajcov mimo EÚ neodporúčame.

Kategória zatmavenia skiel

Sklá na slnečných okuliaroch môžu mať rôzny stupeň zatmavenia. Veľa spotrebiteľov si myslí, že čím sú sklá tmavšie, tým väčšiu UV ochranu ponúkajú - toto tvrdenie však nie je pravdivé. Aj tie najsvetlejšie sklá vybavené UV filtrom chránia rovnako ako tie najtmavšie.

Sklá sú zatmavením rozdelené do 4-roch kategórii v závislosti od svetelných podmienok a to nasledovne:

rozdelenie skiel slnečných okuliarov podľa intenzity zatmavenia

OKULIARE KiETLA - VŠETKY DÔLEŽITÉ PARAMETRE SPĹŇAJÚ A PRE DETI SÚ IDEÁLNOU VOĽBOU

Slnečné okuliare KiETLA sú v našej ponuke pár rokov a toto sú vlastnosti, ktoré ich predurčujú byť bestsellerom medzi detskými okuliarmi:

 • 100% UV ochrana: KiETLA okuliare poskytujú 100% ochranu pred UV žiarením UVA, UVB a UVC + majú filter modrého svetla
 • kategória zatmavenia skiel: okuliare sú dodávané so sklami kategórie 3 a 4, čo sú pre deti najlepšie varianty
 • nízka hmotnosť okuliarov: sú ľahké ako vánok - ideálne pre každé dieťa - ťažké okuliare by asi nosiť nechcel nikto
 • flexibilná konštrukcia: okuliare môžu deti ohýbať a nezničia ich. Rám je flexibilný, ale tvarovo stály - deti tie okuliare jednoducho nezničia a občas poslúžia aj ako hračka
 • kvalitná optika: sklíčka sú vyrobené z polykarbonátu - výhodou materiálu je vyššia odolnosť proti poškriabaniu v porovnaní s lacnejšími akrylátovými sklami. Polykarbonát má výhodu a j v tom, že sa netrišti pri mechanickom poškodení - nedôjde tak k prípadnému poraneniu
 • skvele sedia na tvári: ešte sme nenašli dieťa, ktorému by tieto okuliare "nesedeli". Každý model má svoje špecifiká a zohľadňuje individuálny tvar tváričky
 • dôraz na ekológiu: okuliare sú vyrobené z recyklovaného plastu a dodávané sú v krásnom a praktickom obale z recyklovaného papiera. Výrobok tak minimálne zaťažuje životné prostredie a je možné ho opätovne zrecyklovať.

navrh detských okulikarov KiETLA

AKO VYBRAŤ OKULIARE KIETLA

Okuliare sa vyberajú jednoducho. Väčšinou sa dá orientovať podľa veku dieťatka. Málokedy sa stáva, že by okuliare veľkostne nepasovali. Samozrejme je ideálne ich vyskúšať na predajni, ale veľký počet sa predáva aj cez náš e-shop bez evidovaných problémov s veľkosťami. Jednotlivý prehľad modelov nájdete tu:

KiETLA DIABOLA - OD NARODENIA DO 1 ROKA

Tieto okuliare sú vhodné pre najmenšie detičky. Zá zaujímave tým, že je ich možné pretáčať a prispôsobiť ich tak špecifickému tvaru detského nošteka. Šírka okuliarov je 103 mm.

detské slnečné okuliare do 1 roka kietla diabola

KIETLA WAZZ - ŠTÝLOVÉ OKULIARE DOSTUPNÉ V DVOCH VEĽKOSTIACH

Wazz je absolútne najpredávanejší model detských okuliarov, ktorý si zamiluje skutočne každý. Vďaka modernému dizajnu je to správna voľba. Okuliare sú dostupné v 2 veľkostiach:

slnečné okuliare pre deti kietla wazz

KIETLA ROZZ - OKRÚHLY TVAR PRE MALÝCH ŠIBALOV

Rózičky, ako ich familiárne voláme, sú detské okuliarky jednoduchého, no zároveň nadčasového tvaru, ktoré sú na výber dokonca v 3 veľkostiach. Na svoje si teda prídu aj deti do 6 rokov.

slnečné okuliare pre deti - kietla rozz

KIETLA OURSON - KEĎ CHCETE ROZTOMILÝ LOOK, TAK TOTO VÁS FAKT DOSTANE

Ak by som mal vybrať prirovnanie k tomuto modelu okuliarov, tak iné slovo ako "Cute" ma nenapadá. Mackový dizajn v kombinácii so zrkadlovými sklíčkami je parádna kombinácia, ktorú si zamilujete. Navyše je obal s okuliarov s uzáverom v tvare hlavy macka, ktorý sa dá používať ako formička do piesku.

dotské slnečné okuliare tvar macka kietla ourson

NEZABUDNITE ANI NA OSTATNÉ PRÍSLUŠENSTVO KIETLA

KiETLA nie sú len detské okuliare. V našej ponuke nájdete aj skvelé klobúčiky s vysokou UV ochranoudetské plavky z kvalitných materiálov. Svet KiETLA produktov Vám radi predstavíme aj u nás na predajni v Považskej Bystrici.

Zdroj: www.kietla.fr, likegroup.eu

Produkt pridaný do zoznamu obľúbených
Produkt pridaný do porovnania

Tento web používa súbory Cookies, prostredníctvom ktorých Vám môžeme poskytovať lepšie funkcie. Zistite viac